Pats korpuss sastāv no trim daļām. Plastmasas korpusa kurā ir ievietota metāla elements, kas kalpo kā atspere un padod nākamo filmiņu, 6V Litija jona baterija, kas būtībā nodrošina fotokameras darbību. Nevienā SX-70 un 600 sērijas fotokamerās nav iebūvēta baterija, tikai i-Type kamerās, kas ražotas pēdējos gados.
Pašai filmiņai ir ļoti sarežģīta uzbūve. Krāsainajām filmiņām ir trīs ķīmijas rezervuāri, kuri tiek pārspiesti mirklī, kad tiek izrullēta filmiņa no kameras. Šis ir tas iemesls, kamdēļ kameras ruļļi jātur tīri, ja rullējot būs kāds gruzis uz rullīšiem, tas ietekmēs arī bildes kvalitāti, var palikt svītras uz attīstītās filmiņas. Ķīmiskās komponentes ir īpašas ar to, ka tās ir jūtīgas uz dažādām temperatūras svārstībām, ir pierādīts, ka lai uzlabotu filmiņas ilgmūžību tā vienkārši ir jātur ledusskapī, bet nevis saldētavā. Tādā veidā fotofilmiņas ķīmija tiek uzturēta neitrālā stāvoklī un tā uzglabāšana var būt pat vairākus gadus pēc lietošanas termiņa beigām. Ierasti, ka filmiņas derīguma termiņš ir 2 gadi pēc ražošanas datuma, faktiski fotofilmiņu saņemot no mūsu internetveikala vēlams to turpināt turēt ledusskapī, līdzīgi kā mēs to daram, līdz ar to filmiņas derīguma termiņš būs garāks. Mirklī, kad filmiņa tiek izņemta no ledusskapja - tai ieslēdzās derīguma termiņa skaitītājs.
Fotofilmiņu pirms mešanas laukā ir jāsadala pa komponentēm un jāšķiro to pareizi - baterija, jānodod bateriju savākšans punktā, plastmasa - plastmasas konteinerā, metāla atspere - pie skrādenēm. Taupīsim dabu!
Ja spīd spīd saule, tā ir īstā diena, lai fotogrāfētu ar Polaroid. Vienmēr fotogrāfē tā, lai saule atrastos aiz muguras, taču jāņem vērā arī fakts, ka fotogrāfam no objekta jāatrodas vienā gaismas intensitātē, tas nozīmē, ka objekts nedrīkst atrasties ēnā vai arī fotogrāfs nedrīkst atrasties ēnā. Tas izskaidrojams ar to, ka gaismas intensitātes sensors mēra gaismu ap fotoaparātu. Varbūt esiet pamanījuši tādu kā +/- podziņu, tieši tur arī ir tas sensors. Piešaujoties ar Polaroid var kompensēt mirkļus, kad fotogrās atrodas ēnā vai arī objekts atrodas saulē. Zelta stundas ir rīti un vakari, mirklī kad saule atrodas visaugstāk nav tie labākie.
Svarīgi ir ievēot fotokameras darba un galvenais - fotofilmas pareizo darba temperatūru. Tas nozīmē, ja vēlies noglabāt fotofilmiņas, tad labākais veids, kā to ir darīt - ieliec ledusskapī. Arī fotogrāfējot nevajag aizmirst, ka karstā dienā fotogrāfijas iznāks sarkanīgas, savukārt ziemā - zilas. Vajag piečekot, lai fotofilma ziemā nesasalst, tapēc fotoaparātu turiet siltumā. Vasarā vislabāk ir paslēpt no tiešiem saules stariem, kā labāko risinājumu iesaka fotokameru turēt termosomā, leduskastē vai kaut kur vēsumā. Izklausās ķēpīgi, bet jā, tā tas ir.
Mirkli pirms fotogrāfēšanas - jāsastings, jāieņem stabilu pozu un jāpaliek nekustīgam kā klintij. Līdz ko bilde ir iznākusi no fotoaparāta, tā jāpaslēpj tumsā. Kādreizējam Polaroid filmiņām tā nebija, taču tagadējām tā ir, tur neko nevar darīt - tāda ķīmija. Par to citreiz pastāstīšu.
Mēnesi pēc fotogrāfēšanas bildītes droši var ielikt fotoalbūmā, taču tās nevajadzētu turēt atklātos saules staros. Viss tas ir saistīts ar ķīmiju, kas no iepriekšējiem rezervuāriem ir izspiesta pa fotogrāfiju, jāpagaida kamēr šī ķīmija izžūs un sacietēs.
Nevienmēr visas bildes izdodas, dažkārt tās vienkārši neizdodas, ar to ir jāsadzīvo.
Pareizā metode un darbības pēc fotogrāfēšanas
1. Ļaut bildītei iznākt no fotoaparāta.
2. Ja ir "frog tongue", jeb vardes mēle, bilde līdz pilnai iznākšanai vēl tiks aizsargāta, tieši primās minūtes filmas attīstīšanai ir svarīgākās. Vardes mēle ir paredzēt, lai aizsargātu fotogrāfiju no tiešiem saules stariem, kas var būtiski pabojāt bildi.
3. Pēc bildītes noņemšanas, ielieciet to kastītē, lieti noder vecs filmiņas iepakojums, kuram ir izņemta baterija un metāla atspere.
4. Bilde vislabāk attīstīsies tumšā, 15-25 grādu temperatūrā
5. Līdz pilnīgai fotogrāfijas attīstīšanai var paiet 20-40 minūtes, esiet pacietīgi. Bildi nevajag spaidīt, kratīt un vēdināt.
Starp citu SX-70 fotofilmām ISO ir 160 un 600 sērijas filmām - 640.
Galvenais atcerēties, ka SX-70 kamerām nepatīk tumsa, ja vien nav zipspuldze!
Vidēji testējot sešsimto Polaroid fotofilmiņu pēc izfotogrāfētiem astoņiem kadriem, zipspuldze vēl spēj nomirgot 4-5x. Vairāk gan nē.
Jaunajām i-Type fotokamerām baterija ir iebūvēta fotokamerā, kas arī ir viens no iemesliem, kapēc tieši i-Type fimiņas ir lētākas nekā klasiskās 600 sērijas un SX-70 foto filmas.
Mirklī, kad bankrotēja Polaroid, beidzās arī fimu ražošana, kas nozīmēja, ka fotoaparātu lietotājiem drīz beigtos filmas. Īsi pēc bankrota pasuldināšanas daži apņēmīgi Polaroid fani radija Imposible projektu, tie atpirka vienu filmu ražošanas iekārtu no bankrotējušā Polaroid, diemžēl pārējās iekārtas tika iznīcinātas. Ņemot vērā, ka bankrota procedūra tāpat nebija ātra, līdz ar Polaroid bankrotu, bankrotēja arī daudzas ķīmijas ražotnes, kas ražoja ķīmiju tieši priekš Polaroid, tas nozīmē, beidzās arī šī ēra, ne velti joprojām īpašā cieņā ir TimeZero fotofilmas, kas ir daudz savādākas par jaunajām.
Imposible projekts uzsāka jaunu filmu ražošanu, jaunas ķīmijas meklējumus, lai izdotos atjaunot filmu ražošanu Polaroid kamerām. Meklējumi bija gari un laikietilpīgi, vecā ķīmija vairs nebija pieejama, bateriju pielāgošana un viss process noveda pie tā, ka fotokasetē (tās dimensijas mainīt nevar) ietilpst tikai 8 fotogrāfijas. Jā, jaunās fotofilmas ir nedaudz biezākas.
Joprojām šīs filmas tiek uzlabotas, piemēram melnbaltās filmas daudz ātrāk attīstās nekā krāsainās, tām nepieciešamas tikai piecas minūtes, savukārt vēl pirms pāris mēnešiem 2020 gadā, Polaroid (Imposible projekts lēnām pārņēma Polaroid vārdu), tika nomainīta ķīmija un bildes nupat ir palikušas daudz melnbaltākas nekā pirms tam, iepriekš varēja just vairāk sēpijas toņus. Attīstība notiek joprojām.
Lai būtu vieglāka skaitīšana, cik fotogrāfijas ir palikušas fotoaparātā ir jāpieņem vienkārši - Polaroid vintāža kamerām, ieliekot svaigu filmiņu kadru skaitītājs nostāsies uz 10, savukārt filmiņas beigsies, kad būs palicis cipars 2, savukārt jaunajām Polaroid kamerām - viss jau starta ir ieregulēts uz 8 kadriem.